header-banner-image

Lexan

Etiket

Sosyal Medyada Paylaş

Lexan Etiket

Lexan Madeni Etiket Nedir? Lexan Etiket Fiyatları? Lexan Etiket Nasıl Yapılır? Lexan Leksan Etiket Modelleri Nelerdir?

Ürün için önemli detayların bulunduğu panelin arka tarafta kalması nedeni ile her türlü deformasyona karşı korunaklı hale getiren pvc etiket çeşitleri, kendinden yapışkanlı bir yapıya sahip olmayan ancak özel yapıştırıcılar sayesinde her türlü koşula karşı dayanıklılık göstererek düşmeyen ve kopmayan bir yapıya kavuşturulur. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan pvc leksan etiket modelleri, her türlü alana uygulanabilir özellikleri ile en çok pazar gücü olan ürünlerdir.

Leksan etiket PVC üzeri baskılı bir etikettir. Baskı, malzeme ve yapıştırıcı arasında kaldığı için her türlü silmede baskının çıkma şansı yoktur ve çok uzun ömürlüdür. Genellikle elektronik sektöründe, makinelerda (makinenın sıcak olmasından etiket etkilenmez) fırınlarda, vs. yerlerde kullanılır.

Leksan etiket Özel PVC malzemeye özel baskı tekniği uygulanır. İstenilen renk ve şekilde çalışma yapılabilir. Baskı malzemeyle yapıştırıcı arasında kaldığından yani dışa bakan kısımda PVC olduğundan hiçbir silinme işleminde baskının çıkma şansı yoktur. Bu sayede uzun ömürlü ve kullanışlı bir ürün ortaya çıkar. Genelde elektronik sektöründe kullanılsa da her türlü alanda kullanılabilir.

0,15 mm’ den 1,5mm’ye kadar kalınlığı olan Leksan Etiketlerin en önemli özelliği baskının arka yüzeyde olmasından dolayı ön taraftan baskı ve boyanın kazınamaması ve çıkmamasıdır.

Leksan etiket Kendinden yapışkanlı değillerdir. Bu yüzden arkasına baskı sonrası yapışkan kaplanarak etiket tamamlanır. Yapışkanın tutunma mukavemeti çok yüksektir. Kullanım alanı çok geniştir. 100 C sıcaklığa dayanabilir. Su ve hava şartlarından etkilenmez.