header-banner-image

Digital

Baskı

Sosyal Medyada Paylaş

Digital Baskı

Digital Baskı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Dijital Baskı Nedir ?


Matbaa tekniğinde kullanılan film, kalıp gibi unsurların ortadan kaldırılmasıyla dijital olarak çekilmiş bir fotoğrafın yada taranmış bir resmin bilgisayar yardımı ile uygun programlarda metin, grafik, çizim v.b. gibi görselin hazırlandıktan sonra dijital baskı makinaları yardımıyla doğrudan baskı malzemeleri üzerine basılması işidir.

Dijital Baskı Çeşitleri Nelerdir ?


1) Dış Mekan (Outdoor ) digital baskı
2) İç Mekan (indoor ) digital baskı

İç Mekan (indoor) Dijital baskı

İçmekan dijital baskı adından da anlaşılacağı üzeri güneşten ve kötü hava koşullarına maruz kalmayacak yerlerde kullanılır. Kalite olarak Dış mekan Dijital Baskıya göre daha kalitelidir. Fotoğraf görüntüsünde baskılar elde edebilirsiniz. İç mekan Dijital baskı makineleri su bazlı oldukları için malzemelerinin üzerine laminasyon atılması gerekir atılmaz ise en ufak bir su damlasında akma yapabilir.

Dijital Baskı merkezimizde şu an üstün baskı kalitesi tüm dünya tarafından kabullenilmiş olan Roland Baskı makineleri kullanılmaktadır. Makine parkımızda yer alan 3 adet Roland baskı makinemiz ile saatte 25 m2 fotoğraf kalitesinde baskı yaparak ve siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Mağazaların vitrin içi uygulamalarında, fastfood veya restaurant gibi yerlerin ışıklı ve ışıksız panolarında , mağazaların iç dekorasyonlarında , fotoğraflarda , posterlerde kalite anlamında aklımıza gelebilecek her noktada kullanılır.

Dijital Baskı Nerelerde Kullanılır ?
Dijital Baskı günümüz dünyasında her sektöre hitap etmektedir. Kurumsallaşmış veya kurumsallaşma yönünde çaba gösteren firmaların kendilerini dünyaya en hızlı ve en renkli şekilde tanıtmalarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Dijital Baskı Binalar üzerine yapılan reklam çalışmalarında araç üzeri reklam baskılarında yol kenarlarındaki billboard ve ışıklı raketlerde,yer baskılarında, yönlendirmelerde, mağazaların cam ve iç dekorlarında, bez afişlerde, sonuç olarak dijital baskı aklımıza gelebilecek A’dan Z’ye her alanda ve her sektörde kullanılır…

Dijital Baskı Avantajları Nelerdir ?

Dijital Baskının bizlere sağladığı yararları şöyle sıralaya biliriz;

  • Dijital Baskı ilk olarak sektöre hız getirmiştir.Günümüzden 20 yıl öncesine gittiğimizde reklam sektöründe çalışan insanlar Dijital Baskı tarzında olan işlerini Fırça yöntemiyle yapıyorlardı bu çok büyük bir zaman kaybıydı. Mesela ; 10×10 mt = 100 m2 bir görselin hazırlanması aylar alıyordu Fakat günümüz teknolojisinin bize kazandırmış olduğu Bilgisayar destekli Dijital Baskı sayesinde bu olay sadece 1 Saat gibi kısa bir sürede mümkün olmaktadır.
  • Dijital Baskı merkezimizde bu hızı 8 kafa 3,20lik ve 6 metrelik dış mekan baskı makinesinde rahatlıkla elde edebiliyoruz.
  • Dijital Baskı da ikinci olarak kalite karşımıza çıkıyor. Kurumsal bir firmanın kendini dünya piyasasına tanıtmasında büyük bir avantaj sağlıyor.
  • Üçüncü olarak Dijital Baskı da Boyut önemlidir. Bir imajı istediğimiz bir boyutta büyültme ve küçültme imkanı sağlıyor
  • Dijital Baskı da son olarak diyebileceğimiz uzun yıllar kötü hava koşullarında bozulmadan kalabilmektedir.

Dış Mekan Dijital Baskı

Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam,tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler, billboard, araç üstü giydirmeler v.b. gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve dijital baskı makinelerinde kullanılan boya kalitesine göre yoğun güneşte ve kötü hava koşullarında dayanıklılık gösterir.

A ) Dış Mekan Dijital Baskının Avantajları

En önemli özelliği zorlu hava şartlarında dayanıklılık göstermesidir. Aynı zamanda tanıtımını yapmak istediğiniz bir ürünü veya görseli istediğiniz boyuta getirmenizi sağlar.

B ) Dış Mekan Dijital Baskının Kullanım Alanları

Binaların dış cephelerinde, billboard ve ışıklı raketlerde,üç boyutlu görsellerde, pankartlarda, araçlarda, ışıklı, ışıksız, çatı ve yönlendirme reklamlarında, mağaza cam vitrinlerinde, A’dan Z’ye aklımıza gelebilecek her sektörde.

C) Dış Mekan Dijital Baskının Çeşitleri;

a ) Vinil Dijital Baskı

Işıklı ve ışıksız olarak ikiye ayrılır. Işıklı vinil; florasan tabanlı tabelalarda kullanılır. Işıksız Vinil; Afişlerde, Tabelalarda ve dış mekan bina cephelerinde billboardlarda vb alanlarda kullanılır.

b ) Folyo Dijital Baskı

Normal, Cast ve Şeffaf folyo olarak sıralayabiliriz. Normal folyolar tabelalarda ve cam vitrinlerde, cephelerde ve yönlendirmelerde kullanılır. Cast Folyolar girintisi ve çıkıntısı çok olan yerlerde ve özellikle araç kaplamalarında sıcak hava ile uygulanır üzerine özel laminasyon uygulandığında daha uzun ömürlü olur. Şeffaf folyoya dijital baskı ters baskı olarak yapılır içerden yapıştırılır Sticker etiketlerde kullanılır.

c ) Mesh Dijital Baskılı Vinil

Mesh Vinil delikli olması özelliği ile bina cephelerinde ve özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine getirirken üzerine yapılan dış mekan dijital baskı ile reklam amaçlıda kullanılabilen bir üründür. Vinilin delikli olma özelliği sayesinde hem rüzgara karsı dayanıklıdır hem de içeriden bakıldığında dışarıyı görebiliriz.

d ) One Way Vision Dijital Baskı

Hem reklam isteyen hemde görüntü kirliliği olmasını istemeyen yerler için ideal bir folyo çeşididir. Bu malzemede mesh vinil gibi delikli olma özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde siz değerli müşterilerimiz bu folyo sayesinde hem reklamınızı yapacaksınız hemde dışarıyı rahatça görebileceksiniz genelde yapışkanlı olma özelliğinden dolayı vitrin camlarına ve camlı binaların dış cephelerine uygulanır.

e ) Dijital Baskılı Cast folyo

Diğer folyolara göre daha hassas bir folyodur. Uygulanacak alana daha hakimdir, sıcak hava ile uygulanır, esnekliğinden dolayı girinti ve çıkıntılara daha iyi mukavemet sağlar, söküm esnasında uygulanan yere zarar vermez.

f ) Dijital Canvas Baskı

Bu malzemede Resimlerinize Yağlı boya tablo görüntüsü verebilirsiniz.

Digital Baskı Makina Parkı