header-banner-image

Lazer Markalama

Etiketi

Sosyal Medyada Paylaş

Lazer Markalama Etiketi

Lazer Markalama / Metal Kazıma Etiket; lazer kullanılarak çeşitli nesnelerin ya da ürünlerin markalanmasının ya da etiketlenmesinin yapıldığı sistem olarak geçmektedir.

Lazer markalama prensibi, lazer demetinin optik aynalar tarafından yönlendirilerek nesnelerin üzerine vurmasıyla olur. Sistem herhangi bir mürekkep, boya vb ürün veya herhangi bir alet kullanmadan kalıcı iz bırakır. Sistemin çalışma
prensibi lazerin ürettiği ışığın gücü ile parça üzerine işlemektir. Özellikle eloksal kaplamalı alüminyum yüzeyinden, kaplanan rengi alır. Bu yönü ile diğer markalama yöntemlerinden ayrılır.

Her türlü Logo , Barkod , QR Kod, parça veya stok numarası , demirbaş isimleri, Alfa sayısal karakterler, yazı, rakam, şekil vb işlemler ürün üzerine yazılabilir .

Lazer Markalama Etiket / Metal Kazıma Etiket Avantajları Nelerdir?

SABİT KALİTEDE YÜKSEK HASSASİYETLİ MARKALAMA: Yüksek lazer işaretleme hassasiyeti sayesinde, çok hassas grafikler, 1 noktalı yazı tipleri ve çok küçük geometriler bile açıkça okunabilir hale gelecektir. Aynı zamanda,
lazerle markalama, malzemeleri etiketlerken ve markalarken sürekli yüksek kaliteli sonuçlar sağlar. çok küçük punt yazılarda dahi; görsel okunurluk çok başarılıdır.

YÜKSEK MARKALAMA HIZI : Lazer markalama, var olan en hızlı markalama süreçlerinden biridir. Bu, üretim sırasında yüksek verimlilik ve maliyet avantajları sağlar. Malzeme yapısına ve boyutuna bağlı olarak, markalama
hızını daha da artırmak için farklı lazer kaynakları (örneğin fiber lazerler) veya lazer makineleri (örneğin galvo lazerleri) kullanılabilir.

UZUN ÖMÜRLÜ MARKALAMA : Lazer markalama işlemi ile yapılan aşındırma kalıcıdır ve kullanılan malzeme eloksal kaplamalı olduğu için zamanla erozyona uğramaz. Markalama işleminde; baskı olmadığı için renklerde solma
ya da çıkma söz konusu değildir. Bu sayede ster güneş altında ister yağmur altında kalan etiketlerde her hangi bir aşınma söz konusu olmaz. Lazer parametresi ayarlarına bağlı olarak, bazı malzemeler yüzeye zarar vermeden bile işaretlenebilir.